kredyty frankowe

Bank wypowiedział mi kredyt frankowy!

Bank wypowiedział mi kredyt frankowy! To często pierwsze zdanie jakie słyszymy w czasie początkowej rozmowy z klientem. Niestety ze względu na różne okoliczności część osób, które wzięły kredyt hipoteczny nie jest w stanie go spłacać. Kredyt, który nie jest spłacany bank prędzej czy później wypowiada i zaczyna wdrażać „karne zapisy” przewidziane w umowie. Często polegają one na przymusowym przewalutowaniu pozostałego do spłaty salda po obecnym kursie i zaczęcia naliczania odsetek od przeterminowanych należności. Zadłużenie zaczyna lawinowo narastać. A to dopiero początek.

Banki kierują następnie sprawę do sądu lub sprzedają wierzytelność, i wówczas windykator kieruje sprawę do sądu. Często sprawy te są rozpatrywane w postępowaniu uproszczonym i sąd wydaje na wniosek banku nakaz zapłaty, od którego trzeba koniecznie wnieść sprzeciw w przepisanym terminie aby mieć jakiekolwiek szanse na obronę swoich racji i zapobiec egzekucji komorniczej.

Wbrew pozorom Kredytobiorca frankowy, któremu bank wypowiedział kredyt ma spore szanse w sądzie, jeśli będzie postępować racjonalnie. Okazuje się z praktyki, że wypowiedzenia umów są bardzo często formalnie wadliwe. Poza tym dochodzi kwestia klauzul niedozwolonych i często jest tak, że Kredytobiorca nie spłacał kredytu bo miał nadpłatę (z tytułu bezprawnego przeliczenia na CHF) i sąd stwierdza brak podstaw do wypowiedzenia umowy. Powództwo banku zostaje oddalone a wypowiedzenie umowy jest nieskuteczne. Oczywiście każda sprawa jest inna i trudno o jakieś generalne wnioski. Bardzo istotnym paramentem jest czas. Brak działania Kredytobiorcy przed sądem w określonych prawem terminach może zniweczyć jakiekolwiek szanse na odegnania widma egzekucji z kredytowanej nieruchomości. Warto o tym pamiętać, że nie odbieranie korespondencji z sądu nie jest najlepszą metodą obrony swoich interesów.

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kolejna wygrana Kancelarii w sprawie frankowej!

Dnia 28 lutego 2020 r. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu w imieniu naszego Klienta uzyskaliśmy zasądzenie kwoty ponad 88 tysięcy złotych z tytułu nieważności "umowy frankowej" mBanku z 2007 roku!
Czytaj więcej
close-link

Kalkulator Roszczeń Kredytów CHF

Udostępniamy BEZPŁATNY Kalkulator Roszczeń Kredytu Frankowego
 
close-link
Przewiń do góry