fbpx
Wygrana sprawa Kancelaria Zandecki

mBank prawomocnie pokonany!

Prawomocne odfrankowienie umów mBank SA!

 

Kolejna prawomocna wygrana! Tym razem wygraliśmy z mBank SA! Prawomocnie odfrankowiliśmy dwie umowy mBank-u! W przedmiotowej sprawie dochodziliśmy odfrankowienia jednej umowy kredytu hipotecznego indeksowanego do kursu waluty obcej oraz jednej umowy pożyczki indeksowanej do kursu waluty obcej.

W pierwszej instancji uzyskaliśmy „odfrankowienie” obu umów oraz zostały zasądzone na rzecz naszych Klientów koszty procesu.

Zapraszamy do lektury naszego wpisu dotyczącego wygranej przed sądem pierwszej instancji:

Wielkie zwycięstwo przeciwko mBank! Ponad 212 tysięcy zasądzone na rzecz Kredytobiorców!

Na czym w skrócie polega odfrankowienie?

 

Po uznaniu przez Sąd, że klauzule przeliczeniowe (klauzule dotyczące wypłaty i spłaty kredytu) są niedozwolone to są one bezskuteczne wobec konsumenta. Traktujemy je tak jakby nigdy nie istniały w naszej umowie kredytowej. Natomiast cała reszta umowy, w tym niskie oprocentowanie LIBOR jest ważne i obowiązujące. Skutkiem “odfrankowienia” umowy jest spadek salda zadłużenia oraz spadek wysokości raty. Umowy mBank-u są umowami kredytu indeksowanego do kursu waluty obcej, a w więc w praktyce mogą one zostać “odfrankowione”.

Więcej o umowach kredytu indeksowanych do kursu waluty obcej piszemy tutaj

 

Sprawa z mBank SA przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi

 

Wygraliśmy w pierwszej instancji. Wyrok przed Sądem Okręgowym w Łodzi zapadł 24 czerwca 2020 r. Bank zaskarżył przedmiotowe rozstrzygnięcie dna 1 września 2020 r. Sprawa trafiła do rozpoznania przez Sąd Apelacyjny w Łodzi. Przed sądem odwoławczym odbyła się jedna rozprawa apelacyjna, na owej rozprawie dowodziliśmy, że rozstrzygnięcie zapadłe przed pierwszą instancją tj. odfrankowienie przedmiotowych umów jest prawidłowe. Bank w głównej mierze kwestionował wyliczenia biegłego oraz zasądzenie „po połowie” roszczeń na rzecz naszych Klientów. W przedmiotowej sprawie Kredytobiorcy nie są małżeństwem, stąd Sąd Okręgowy w Łodzi dochodzoną przez Nas nadpłatę zasądził „po połowie” na rzecz każdego z Kredytobiorców. Również rozstrzygnięcie w zakresie kosztów procesu zostało również zasądzone „po połowie” na rzecz każdego z Kredytobiorców.

Rozprawa apelacyjna odbyła się 20 kwietnia 2021 r. Termin publikacyjny został wyznaczony na dzień 19 maja 2021 r. Jak pewnie wszyscy czekaliśmy z zapartym tchem na spodziewane majowe orzeczenia Sądu Najwyższego oraz wyrok TSUE z 29 kwietnia. Z praktyki i innych spraw (terminów publikacyjnych oraz rozpraw apelacyjnych) wiemy, że niektóre składy sędziowskie otwierają postępowania apelacyjne oraz zawieszają sprawy do czasu uchwały Sądu Najwyższego.

Niezmiernie cieszy Nas, że w przedmiotowej sprawie Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał dnia 19 maja 2021 r. korzystny dla naszych klientów wyrok.

Sąd Apelacyjny w Łodzi w punkcie pierwszym oddalił apelację wniesioną przez mBank SA, a w punkcie 2 zasądził od mBank SA na rzecz każdego z Kredytobiorców po 4.050 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego w postępowaniu apelacyjnym.

Wyrok jest prawomocny. To nasze kolejne zwycięstwo przeciwko mBank SA!

Ze względu na dużą ilość rozpraw nie jesteśmy w stanie na bieżąco opisywać wszystkich naszych sukcesów. W najbliższych dniach postaramy się dodać kilka kolejnych wpisów informujących o wygranych między innymi z mBank SA oraz Getin Noble Bank SA.

Zapraszamy do lektury naszych wpisów dotyczących innych zwycięstw z mBank SA

Prawomocna wygrana z tytułu UNWW

Umowa mBank SA nieważna

Wygrana z mBank SA dwie umowy nieważne

mBank pozywa i przegrywa

Sprawę prowadził radca prawny Jacek Zandecki przy wsparciu aplikanta radcowskiego Macieja Pewińskiego.

Metryka sprawy:

Sąd Apelacyjny w Łodzi I Wydział Cywilny

Wyrok z dnia 19 maja 2021 r.

Sygnatura akt: I ACa 931/20

Skład sędziowski:

Przewodnicząca SSA Dorota Ochalska-Gola

SSA Jacek Świerczyński

SO del. Paweł Hochman

Nasze publikacje na łamach prasy

Zostaw nam poniżej swoje dane! Przeanalizujemy bezpłatnie Twój kredyt!


  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zadzwoń
  +48 733 805 605
  Zadzwoń
  Scroll to Top