Wygrana sprawa Kancelaria Zandecki

mBank prawomocnie pokonany!

Prawomocne odfrankowienie umów mBank SA!

 

Kolejna prawomocna wygrana! Tym razem wygraliśmy z mBank SA! Prawomocnie odfrankowiliśmy dwie umowy mBank-u! W przedmiotowej sprawie dochodziliśmy odfrankowienia jednej umowy kredytu hipotecznego indeksowanego do kursu waluty obcej oraz jednej umowy pożyczki indeksowanej do kursu waluty obcej.

W pierwszej instancji uzyskaliśmy “odfrankowienie” obu umów oraz zostały zasądzone na rzecz naszych Klientów koszty procesu.

Zapraszamy do lektury naszego wpisu dotyczącego wygranej przed sądem pierwszej instancji:

Wielkie zwycięstwo przeciwko mBank! Ponad 212 tysięcy zasądzone na rzecz Kredytobiorców!

Na czym w skrócie polega odfrankowienie?

 

Po uznaniu przez Sąd, że klauzule przeliczeniowe (klauzule dotyczące wypłaty i spłaty kredytu) są niedozwolone to są one bezskuteczne wobec konsumenta. Traktujemy je tak jakby nigdy nie istniały w naszej umowie kredytowej. Natomiast cała reszta umowy, w tym niskie oprocentowanie LIBOR jest ważne i obowiązujące. Skutkiem “odfrankowienia” umowy jest spadek salda zadłużenia oraz spadek wysokości raty. Umowy mBank-u są umowami kredytu indeksowanego do kursu waluty obcej, a w więc w praktyce mogą one zostać “odfrankowione”.

Więcej o umowach kredytu indeksowanych do kursu waluty obcej piszemy tutaj

 

Sprawa z mBank SA przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi

 

Wygraliśmy w pierwszej instancji. Wyrok przed Sądem Okręgowym w Łodzi zapadł 24 czerwca 2020 r. Bank zaskarżył przedmiotowe rozstrzygnięcie dna 1 września 2020 r. Sprawa trafiła do rozpoznania przez Sąd Apelacyjny w Łodzi. Przed sądem odwoławczym odbyła się jedna rozprawa apelacyjna, na owej rozprawie dowodziliśmy, że rozstrzygnięcie zapadłe przed pierwszą instancją tj. odfrankowienie przedmiotowych umów jest prawidłowe. Bank w głównej mierze kwestionował wyliczenia biegłego oraz zasądzenie “po połowie” roszczeń na rzecz naszych Klientów. W przedmiotowej sprawie Kredytobiorcy nie są małżeństwem, stąd Sąd Okręgowy w Łodzi dochodzoną przez Nas nadpłatę zasądził “po połowie” na rzecz każdego z Kredytobiorców. Również rozstrzygnięcie w zakresie kosztów procesu zostało również zasądzone “po połowie” na rzecz każdego z Kredytobiorców.

Rozprawa apelacyjna odbyła się 20 kwietnia 2021 r. Termin publikacyjny został wyznaczony na dzień 19 maja 2021 r. Jak pewnie wszyscy czekaliśmy z zapartym tchem na spodziewane majowe orzeczenia Sądu Najwyższego oraz wyrok TSUE z 29 kwietnia. Z praktyki i innych spraw (terminów publikacyjnych oraz rozpraw apelacyjnych) wiemy, że niektóre składy sędziowskie otwierają postępowania apelacyjne oraz zawieszają sprawy do czasu uchwały Sądu Najwyższego.

Niezmiernie cieszy Nas, że w przedmiotowej sprawie Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał dnia 19 maja 2021 r. korzystny dla naszych klientów wyrok.

Sąd Apelacyjny w Łodzi w punkcie pierwszym oddalił apelację wniesioną przez mBank SA, a w punkcie 2 zasądził od mBank SA na rzecz każdego z Kredytobiorców po 4.050 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego w postępowaniu apelacyjnym.

Wyrok jest prawomocny. To nasze kolejne zwycięstwo przeciwko mBank SA!

Ze względu na dużą ilość rozpraw nie jesteśmy w stanie na bieżąco opisywać wszystkich naszych sukcesów. W najbliższych dniach postaramy się dodać kilka kolejnych wpisów informujących o wygranych między innymi z mBank SA oraz Getin Noble Bank SA.

Zapraszamy do lektury naszych wpisów dotyczących innych zwycięstw z mBank SA

Prawomocna wygrana z tytułu UNWW

Umowa mBank SA nieważna

Wygrana z mBank SA dwie umowy nieważne

mBank pozywa i przegrywa

Sprawę prowadził radca prawny Jacek Zandecki przy wsparciu aplikanta radcowskiego Macieja Pewińskiego.

Metryka sprawy:

Sąd Apelacyjny w Łodzi I Wydział Cywilny

Wyrok z dnia 19 maja 2021 r.

Sygnatura akt: I ACa 931/20

Skład sędziowski:

Przewodnicząca SSA Dorota Ochalska-Gola

SSA Jacek Świerczyński

SO del. Paweł Hochman

Nasze publikacje na łamach prasy

Zostaw nam poniżej swoje dane! Przeanalizujemy bezpłatnie Twój kredyt!


  Share on facebook
  Facebook
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  LinkedIn
  Share on email
  Email
  Share on whatsapp
  WhatsApp

  Leave a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zadzwoń
  +48 733 805 605
  Zadzwoń
  Przewiń do góry