Pomysły windykatorów: pożyczka w parabanku aby oddać dług…

Windykacja niestety nie ma nic wspólnego z etyką. Pomysły windykatorów są bardzo kreatywne.  Jeśli dochodzą oni legalnych i nie przedawnionych roszczeń to można spróbować to zrozumieć. Niestety  jednak ogrom windykowanych należności dotyczy spraw już przedawnionych. Firmy windykacyjne (najczęściej fundusze sekurytyzacyjne) starają się więc działać w taki sposób aby, wprowadzony w błąd konsument oddał (a przynajmniej spróbował oddać) domniemany dług.  To kilka przykładów z praktyki:

  • windykatorzy starają się np. namówić dłużnika na wzięcie innego kredytu (a jak nie kredytu to tzw. “chwilówki”) aby tylko oddać im dług. Jeśli dłużnik to uczyni to jego sytuacja będzie zazwyczaj jeszcze gorsza niż wcześniej.
  • rodzina dłużnika, np wiekowi rodzice, są informowani że syn lub córka ma kłopoty finansowe. Często zdezorientowany (i zdenerwowany)  rodzic spłaca nieistniejący dług za swoje dzieci.
  • dobrowolna sprzedaż nieruchomości – to kolejna sztuczka. Bardzo często egzekucja  komornicza z nieruchomości  byłaby  niemożliwa ale sprytny windykator będzie namawiał, że w ten sposób dłużnik tylko zyska, zaoszczędzając na kosztach.

Powyższe przykłady to tylko wierzchołek góry lodowej.  Długi oczywiście należy spłacać ale należy też im się bardzo dokładnie przyglądać aby nie finansować fikcyjnych czy przedawnionych należności.  Zawsze warto zasięgnąć porady fachowca aby nie żałować pochopnych decyzji czy działań.

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kolejna wygrana Kancelarii w sprawie frankowej!

Dnia 28 lutego 2020 r. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu w imieniu naszego Klienta uzyskaliśmy zasądzenie kwoty ponad 88 tysięcy złotych z tytułu nieważności "umowy frankowej" mBanku z 2007 roku!
Czytaj więcej
close-link

Kalkulator Roszczeń Kredytów CHF

Udostępniamy BEZPŁATNY Kalkulator Roszczeń Kredytu Frankowego
 
close-link
Przewiń do góry