Pomysły windykatorów: pożyczka w parabanku aby oddać dług…

Windykacja niestety nie ma nic wspólnego z etyką. Pomysły windykatorów są bardzo kreatywne.  Jeśli dochodzą oni legalnych i nie przedawnionych roszczeń to można spróbować to zrozumieć. Niestety  jednak ogrom windykowanych należności dotyczy spraw już przedawnionych. Firmy windykacyjne (najczęściej fundusze sekurytyzacyjne) starają się więc działać w taki sposób aby, wprowadzony w błąd konsument oddał (a przynajmniej spróbował oddać) domniemany dług.  To kilka przykładów z praktyki:

  • windykatorzy starają się np. namówić dłużnika na wzięcie innego kredytu (a jak nie kredytu to tzw. “chwilówki”) aby tylko oddać im dług. Jeśli dłużnik to uczyni to jego sytuacja będzie zazwyczaj jeszcze gorsza niż wcześniej.
  • rodzina dłużnika, np wiekowi rodzice, są informowani że syn lub córka ma kłopoty finansowe. Często zdezorientowany (i zdenerwowany)  rodzic spłaca nieistniejący dług za swoje dzieci.
  • dobrowolna sprzedaż nieruchomości – to kolejna sztuczka. Bardzo często egzekucja  komornicza z nieruchomości  byłaby  niemożliwa ale sprytny windykator będzie namawiał, że w ten sposób dłużnik tylko zyska, zaoszczędzając na kosztach.

Powyższe przykłady to tylko wierzchołek góry lodowej.  Długi oczywiście należy spłacać ale należy też im się bardzo dokładnie przyglądać aby nie finansować fikcyjnych czy przedawnionych należności.  Zawsze warto zasięgnąć porady fachowca aby nie żałować pochopnych decyzji czy działań.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kalkulator Roszczeń Kredytu CHF

W zeszłym miesiącu uzyskaliśmy korzyść dla Naszych Klientów Frankowych na kwotę ponad 1,4 miliona złotych, ostatni wyrok przeciwko PKO BP to ponad 200.000 zł i unieważnienie umowy w sentencji wyroku! Zrób darmowy kalkulator i dowiedz się ile Ty możesz zyskać na sporze z bankiem
close-link
Przewiń do góry