DZIAŁ SPADKU

Dział spadku

Spadek to zbiór wszystkich praw i obowiązków zmarłego. Nabywając spadek wszyscy spadkobiercy nabywają udział we wszystkim. Aby udział w spadku zamienić w konkretne dobro należy dokonać działu spadku. Wówczas np. spadkobierca „A” bierze obraz Kossaka, spadkobierca „B” mieszkanie a lokatą bankową dzielą się po równo. Najczęściej trudno o porozumienie pomiędzy spadkobiercami bo wszyscy chcą to co wydaje się najatrakcyjniejsze. Kancelaria prowadzi sprawy działowe, starając się jeśli to tylko możliwe zawrzeć ugodę pomiędzy spadkobiercami.

„W skład spadku wchodziło małe mieszkanie i działka rekreacyjna i niewielka lokata bankowa. Trzech spadkobierców chciało mieszkanie na własność, nikt nie chciał działki a pieniędzmi postanowili się podzielić. Sytuacja zrobiła się patowa więc zwrócili się do sądu o rozstrzygnięcie. Każdy z nich uważał że składniki są innej wartości. Opinia biegłego nie podobała się wszystkim była wiec kolejna i jeszcze jedna. Sąd wydał wyrok. Nikomu się on nie podobał. Co najciekawsze koszty procesu (biegli) przekroczyły wartość odziedziczonej lokaty”.

Czy można było załatwić to inaczej?

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kalkulator Roszczeń Kredytu CHF

W zeszłym miesiącu uzyskaliśmy korzyść dla Naszych Klientów Frankowych na kwotę ponad 1,4 miliona złotych, ostatni wyrok przeciwko PKO BP to ponad 200.000 zł i unieważnienie umowy w sentencji wyroku! Zrób darmowy kalkulator i dowiedz się ile Ty możesz zyskać na sporze z bankiem
close-link
Przewiń do góry