ODRZUCENIE SPADKU

Odrzucenie spadku

Spadek można nabyć wprost lub z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. W tym drugim przypadku nie odpowiada się (w uproszczeniu) za długi spadkowe. Można też spadek odrzucić. Co jest lepszym rozwiązaniem? To zależy zawsze od konkretnej sytuacji. Kancelaria doradzi jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze oraz przeprowadzi skutecznie cały proces.

„Zmarł pan Antoni, samotny emeryt, którego wielka pasją była obsesyjna gra w lotto. Na swoje hobby przeznaczał wszystkie dochody oraz regularnie zaciągał pożyczki – chwilówki. Po jego śmierci pozostała pokaźna liczba niespłaconych zobowiązań. Dzieci z którymi zerwał kontakty przed laty i które, mieszkały w innym mieście o śmierci swojego ojca dowiedziały się z pisma z sądu – firma pożyczkowa wniosła o stwierdzenie nabycia spadku przez nich po panu Antonim chcąc w ten sposób znaleźć kogoś kto spłaci jego długi bo spadek składał się tylko z zobowiązań. Dzieci pana Antoniego przyjęły spadek z „dobrodziejstwem inwentarza”.

Czy na pewno to było najlepsze rozwiązanie?

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kolejna wygrana Kancelarii w sprawie frankowej!

Dnia 28 lutego 2020 r. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu w imieniu naszego Klienta uzyskaliśmy zasądzenie kwoty ponad 88 tysięcy złotych z tytułu nieważności "umowy frankowej" mBanku z 2007 roku!
Czytaj więcej
close-link

Kalkulator Roszczeń Kredytów CHF

Udostępniamy BEZPŁATNY Kalkulator Roszczeń Kredytu Frankowego
 
close-link
Przewiń do góry