ODRZUCENIE SPADKU

Odrzucenie spadku

Spadek można nabyć wprost lub z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. W tym drugim przypadku nie odpowiada się (w uproszczeniu) za długi spadkowe. Można też spadek odrzucić. Co jest lepszym rozwiązaniem? To zależy zawsze od konkretnej sytuacji. Kancelaria doradzi jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze oraz przeprowadzi skutecznie cały proces.

„Zmarł pan Antoni, samotny emeryt, którego wielka pasją była obsesyjna gra w lotto. Na swoje hobby przeznaczał wszystkie dochody oraz regularnie zaciągał pożyczki – chwilówki. Po jego śmierci pozostała pokaźna liczba niespłaconych zobowiązań. Dzieci z którymi zerwał kontakty przed laty i które, mieszkały w innym mieście o śmierci swojego ojca dowiedziały się z pisma z sądu – firma pożyczkowa wniosła o stwierdzenie nabycia spadku przez nich po panu Antonim chcąc w ten sposób znaleźć kogoś kto spłaci jego długi bo spadek składał się tylko z zobowiązań. Dzieci pana Antoniego przyjęły spadek z „dobrodziejstwem inwentarza”.

Czy na pewno to było najlepsze rozwiązanie?

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kalkulator Roszczeń Kredytu CHF

W zeszłym miesiącu uzyskaliśmy korzyść dla Naszych Klientów Frankowych na kwotę ponad 1,4 miliona złotych, ostatni wyrok przeciwko PKO BP to ponad 200.000 zł i unieważnienie umowy w sentencji wyroku! Zrób darmowy kalkulator i dowiedz się ile Ty możesz zyskać na sporze z bankiem
close-link
Przewiń do góry