PLANOWANIE DZIEDZICZENIA

Planowanie dziedziczenia

Planowanie dziedziczenia czyli ładnie to nazywając sukcesji polega na zaprojektowaniu takich rozwiązań prawnych, dzięki którym posiadany majątek przejdzie na kolejne pokolenie bez problemów i spośród a co najważniejsze zgodnie z wola przekazującego. Kancelaria prowadzi specjalistyczne doradztwo w tym zakresie oraz przeprowadza prawnie cały proces sukcesji. Najczęściej dotyczy to osób posiadających majątek w nieruchomościach oraz właścicieli firm, którzy chcieliby przekazać swój dorobek dzieciom.

„Pani Anna prowadziła duża firmę ogrodniczą. Chcąc wycofać się z życia zawodowego darowała to przedsiębiorstwo synowi, który z nią pracował. Po śmierci pani Anny pozostała dwójka rodzeństwa zwróciła się do brata z roszczeniem o zachowek, bo uważali że odziedziczone inne aktywa były zbyt mało warte w stosunku do firmy otrzymanej przez brata. Proces trwa ale jeśli sąd przychyli się do żądań rodzeństwa to sytuacja osoby, która dostała firmę będzie nie do pozazdroszczenia.

Czy można było tego uniknąć?

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kalkulator Roszczeń Kredytu CHF

W zeszłym miesiącu uzyskaliśmy korzyść dla Naszych Klientów Frankowych na kwotę ponad 1,4 miliona złotych, ostatni wyrok przeciwko PKO BP to ponad 200.000 zł i unieważnienie umowy w sentencji wyroku! Zrób darmowy kalkulator i dowiedz się ile Ty możesz zyskać na sporze z bankiem
close-link
Przewiń do góry