PLANOWANIE DZIEDZICZENIA

Planowanie dziedziczenia

Planowanie dziedziczenia czyli ładnie to nazywając sukcesji polega na zaprojektowaniu takich rozwiązań prawnych, dzięki którym posiadany majątek przejdzie na kolejne pokolenie bez problemów i spośród a co najważniejsze zgodnie z wola przekazującego. Kancelaria prowadzi specjalistyczne doradztwo w tym zakresie oraz przeprowadza prawnie cały proces sukcesji. Najczęściej dotyczy to osób posiadających majątek w nieruchomościach oraz właścicieli firm, którzy chcieliby przekazać swój dorobek dzieciom.

„Pani Anna prowadziła duża firmę ogrodniczą. Chcąc wycofać się z życia zawodowego darowała to przedsiębiorstwo synowi, który z nią pracował. Po śmierci pani Anny pozostała dwójka rodzeństwa zwróciła się do brata z roszczeniem o zachowek, bo uważali że odziedziczone inne aktywa były zbyt mało warte w stosunku do firmy otrzymanej przez brata. Proces trwa ale jeśli sąd przychyli się do żądań rodzeństwa to sytuacja osoby, która dostała firmę będzie nie do pozazdroszczenia.

Czy można było tego uniknąć?

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kolejna wygrana Kancelarii w sprawie frankowej!

Dnia 28 lutego 2020 r. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu w imieniu naszego Klienta uzyskaliśmy zasądzenie kwoty ponad 88 tysięcy złotych z tytułu nieważności "umowy frankowej" mBanku z 2007 roku!
Czytaj więcej
close-link

Kalkulator Roszczeń Kredytów CHF

Udostępniamy BEZPŁATNY Kalkulator Roszczeń Kredytu Frankowego
 
close-link
Przewiń do góry