ZACHOWEK

Zachowek

Z dziedziczeniem związana jest bardzo często instytucja zachowku. Jeśli mamy testament i więcej niż jednego spadkobiercę kwestia zachowku może się stać aktualna. Zachowek to uprawnienie spadkobierców do żądania części spadku mimo, iż w testamencie spadkodawca im go nie zapisał. Z doświadczenia kwestia zachowku jest przyczyną większości konfliktów pomiędzy spadkobiercami. W zakresie działalności kancelarii prowadzimy zarówno spawy o zachowek a więc realizujące roszczenie pominiętych lub niedostatecznie zaspokojonych kredytobiorców jak i spadkobiorców, broniących się przed roszczeniami zachowkowymi. Zazwyczaj są to sprawy trudne i pełne emocji, gdzie fachowa pomoc jest nie tylko potrzebna merytorycznie ale stanowi również tamę zatrzymującą negatywne emocje stron. Tak rozumiemy swoją misję w tym zakresie.

Jeśli dopiero planują Państwo dziedziczenie to służymy profesjonalną radą jak to zrobić aby roszczenia o zachowek nie były możliwe ewentualnie jak zminimalizować ryzyko takich roszczeń.

Pani Genowefa, miała w swoim życiu trzy związki małżeńskie. Z każdego związku miała jedno dziecko. U schyłku życia zajmowała się nią wyłącznie córka z ostatniego małżeństwa, jej więc postanowiła zapisać cały swój majątek (dom jednorodzinny). Sporządziła testament holograficzny właśnie w ten sposób. Po śmierci córka stwierdziła nabycie spadku jednak o swoje upomniało się pozostałe przyrodnie rodzeństwo. W sądzie sprawa o zachowek zakończyła się wygraną rodzeństwa. Córka-spadkobierczyni musiała sprzedać przymusowo dom aby zaspokoić swoje rodzeństwo (które straszyło ją już windykacją komorniczą) Konieczności pozbycia się szybko domu sprawiła, że mimo iż to ona była spadkobiercą zostało jej najmniej z majątku matki”

Czy można to było zrobić inaczej?

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kolejna wygrana Kancelarii w sprawie frankowej!

Dnia 28 lutego 2020 r. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu w imieniu naszego Klienta uzyskaliśmy zasądzenie kwoty ponad 88 tysięcy złotych z tytułu nieważności "umowy frankowej" mBanku z 2007 roku!
Czytaj więcej
close-link

Kalkulator Roszczeń Kredytów CHF

Udostępniamy BEZPŁATNY Kalkulator Roszczeń Kredytu Frankowego
 
close-link
Przewiń do góry