fbpx
kredyty frankowe

Stanowcza reakcja na absurdalną pazerność BGŻ BNP PARIBAS SA przy wydawaniu zaświadczeń o spłacie kredytu „frankowego”

Dzisiaj kilka słów o pobieranych przez banki opłatach za zaświadczenia o spłacie kredytu hipotecznego. Przeciętna opłata pobierana przez banki za wydanie rzeczonego zaświadczenia w większości przypadków oscyluje w granicach 150 do 200 zł. Ta średnia cena przywołana w zdaniu poprzednim wydaje się już być wygórowaną, ponieważ w istocie rzeczy, zaświadczenie o spłacie kredytu jest wydrukiem z systemu informatycznego banku, który jest generowany automatycznie, w zasadzie po kosztach wydruku. Nie wszystkie banki jednak ograniczają się do tego.

Niechlubnym liderem w wysokości pobieranej opłaty jest bank BGŻ BNP PARIBAS, który żąda opłaty w wysokości 65 złotych za każdy rok spłaty. Mało tego, przywoływany powyżej bank nalicza sobie osobno opłaty za różne informacje: zaświadczenie o wysokości zadłużenia z tytułu kredytu/pożyczki (150 zł), zaświadczenie o pierwotnej kwocie udzielonego kredytu/pożyczki (65 zł), zaświadczenia o kwocie odsetek zapłaconych od kredytu/pożyczki (65 zł za każdy rok spłaty), zaświadczenia o kosztach ubezpieczenia kredytu/pożyczki (65 zł). Po podsumowaniu kosztów zaświadczenia dla przeciętnego 9-10 letniego kredytu hipotecznego kwota oscyluje w granicach 1800-2000 zł za prosty wydruk z systemu informatycznego banku! W związku z tym faktem w imieniu jednych z naszych klientów wystąpiliśmy na podstawie art. 100 w zw. z art. 86 ust. 1-3 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2017.229 j.t.) z zawiadomieniem o stosowaniu praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów poprzez naruszenie art. 9 ust. 2 pkt. 1 wyżej wymienionej ustawy. O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco na naszym blogu.

Uwaga! Zawiadomienia UOKiKU o takich jawnych pogwałceniach praw konsumentów, Kancelaria wykonuje pro publico bono czyli nieodpłatnie.

Zobacz również: kredyty frankowe – więcej informacji.
Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń
Scroll to Top