fbpx

Absurdalne wezwanie do zapłaty od PKO BP, mBanku i Millennium – nie warto się denerwować

Wezwania do zapłaty od PKO BP i mBanku

Od jakiegoś czasu klienci PKO BP oraz mBanku, którzy prowadzą spór sądowy z bankiem,  zaczęli otrzymywać od swoich banków przesyłki zatytułowane „wezwanie do zapłaty”. Należy nadmienić, że są to klienci płacący regularnie raty, mający obowiązującą (a nie wypowiedzianą) umowę kredytową. W tym piśmie podpisanym przez jakiegoś bliżej nieznanego pracownika banku, bank formułuje następującą myśl, którą w uproszczeniu można przedstawić następująco: „jeśli Kredytobiorco pozywasz bank i zarzucasz nieważność umowy to my wzywamy cię z tego tytułu do zwrotu nam kapitału i wymyślonych przez nas kosztów”

O co w tym chodzi?

Teoretycznie takie pismo oznaczałoby uznanie naszego powództwa i wezwanie do wzajemnych rozliczeń. Jednak nic bardziej mylnego. Bank chce pieniądze ale powództwa nie uznaje, co więcej nie wypowiada umowy, więc podstaw do takiego żądanie nie ma.  Bank chce tu być sprytny  i przez tą pozorna naszym zdaniem czynność, chce ustalić datę wymagalności odsetek  (odsetek od zwrotu kapitału). Ma to prawdopodobnie na celu aby w przypadku bardzo prawdopodobnego przegrania toczącego się procesu „o unieważnienie” mógł przeciwstawić żądaniu odsetek kredytobiorcy swoje żądanie odsetek i tym samym je wyzerować.

Naszym zdaniem nie należy oczywiście bankowi z tytułu tego wezwania nic płacić, bo nie ma ku temu podstaw.  Naszych klientów proszę o zawiadomienie kancelarii o tym fakcie. Oczywiście odpowiemy bankowi informując go o pozorności i bezpodstawności tej czynności, zastrzegając jednak, że ocena tego „wezwania do zapłaty” i tak nastąpi w trwającym procesie.

Działanie Banku należy odbierać jako wywieranie dodatkowej presji na Kredytobiorcach, co jest samym w sobie zjawiskiem negatywnym, ale z drugiej strony widzimy, że Banki są coraz bardziej świadome „nieważności” swoich umów frankowych.

Poniżej zamieszczamy przykładowe nasze wygrane z PKO BP SA

PRAWOMOCNA WYGRANA Z UMOWY WŁASNY KĄT

UMOWA WŁASNY KĄT z 2008 r. UZNANA ZA NIEWAŻNĄ

Mamy na swoim koncie inne wygrane z tytułu umowy NORDEA:

Nieważność umowy NORDEA

oraz mBank SA:

Ekspresowa wygrana z mBank SA

Prawomocna wygrana z mBank SA

Prawomocna wygrana z tytułu UNWW

Umowa mBank SA nieważna

Wygrana z mBank SA dwie umowy nieważne

mBank pozywa i przegrywa

 

Chcesz sprawdzić, czy Ty również możesz pozwać Bank? Zapraszamy do bezpłatnego kontaktu!


   

  Nasze publikacje w prasie

   

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zadzwoń
  +48 733 805 605
  Zadzwoń
  Scroll to Top