02

Wygrana z Profi Credit Polska SA!

Szanowni Państwo,

Jesteśmy Kancelarią specjalizującą się w prawie bankowym i cywilnym. Oprócz prowadzenia spraw “frankowych” reprezentujemy również Klientów w sporach z firmami pożyczkowymi udzielajacymi tzw. chwilówki. W owych umowach pożyczek często znajdują się również klauzule o charkaterze niedozwolonym, a sama konstrukcja umów jest niezgodna z prawem (specyficzna konstrukcja służy obejściu przepisów o maksymalnym oprocentowaniu, o maksymalnych kosztach pozaodsetkowych). Niestety wiele osób nie ma pojęcia o wadach prawnych występujących w umowach tzw. chwilówek i nie podejmuje efektywnej obrony, często dowiadując o wytoczonym przez pożyczkodawcę procesie w momencie windykacji komorniczej.

Niezmiernie miło jest nam poinformować o wygranej Kancelarii w sprawie wytoczonej przez Profi Credit Polska SA z tytułu umowy pożyczki. Wyrokiem z dnia 8 lipca Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi – Południe w Warszawie oddalił w całości powództwo wniesione przez Profi Credit Polska i zasądził na rzecz Naszej Klientki kwotę 3617 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.

W sprawie wniesiony był pozew na podstawie weksla, który był zabezpieczeniem do przedmiotowej umowy pożyczki. W sprawie odbyło się tylko jedno posiedzenie, na którym wydano korzystny dla naszej Mocodawczyni wyrok.

Szerzej opiszemy sprawę po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia w sprawie.

Sprawę prowadził mec. Jacek Zandecki przy wsparciu aplikanta radcowskiego Macieja Pewińskiego.

Sygnatura akt: II C 1756/19

Sędzia: SSR Marcin Czachura

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń
Przewiń do góry