KALKULATOR ROSZCZEŃ KREDYTU FRANKOWEGO

Kalkulator roszczeń kredytu frankowego

Kalkulator jest BEZPŁATNY i przeznaczony jest do oszacowania roszczeń z tytułu kredytu frankowego i możliwości działania. Po wpisaniu wymaganych parametrów Państwa kredytu otrzymają Państwo informacje o wysokości ewentualnej nadpłaty oraz saldzie zadłużenia. Wyliczenia mają charakter szacunkowy i uproszczony wobec czego nie mogą stanowić podstawy do dochodzenia roszczeń w sądzie. Błąd obliczeń może wynosić 5-10 procent.

Uwaga. W zależności od używanej skrzynki mailowej wynik kalkulacji może trafić do spamu.

Poniżej przedstawiamy listę najczęstszych pytań naszych Klientów:

 1. Dlaczego obliczenie z kalkulatora nie nadaje się do sformułowania pozwu?

 2. Kalkulator w prezentowanej wersji jest narzędziem uproszczonym. Jego zadanie to umożliwić Kredytobiorcy rozeznanie się w temacie. Wyliczone kwoty są przybliżone (ok 10% granicy błędu) i mają potencjalnemu użytkownikowi dać odpowiedź na pytanie – „czy warto spierać się z bankiem w celu ich odzyskania”. Wyliczenia do pozwu uwzględniają szereg zmiennych dla konkretnego kredytu – transze, aneksy, wakacje kredytowe, spłata bezpośrednio w walucie itd.

 3. Co oznacza kwota nadpłaty? Czy tego mogę się spodziewać od banku?

 4. Zasadniczo tak. Kwota nadpłaty to różnica pomiędzy tym co kredytobiorca zapłacił a tym co powinien był zapłacić, jeśli z umowy usuniemy klauzule abuzywne..

 5. Spadek salda kredytu tez jest do zwrotu?

 6. Nie. Spadek salda to pozycja księgowa. Usuniecie z umowy klauzul abuzywnych spowoduje, że saldo będzie tylko i wyłącznie złotówkowe (nie będziemy go mnożyli przez aktualny kurs CHF). Na tym polega spadek salda kredytu. Mimo, iż nie są to pieniądze „do ręki” to jest to wartościowo największa korzyść z wygranego procesu z bankiem.

 7. Co jeśli spłacałem od pewnego czasu bezpośrednio w walucie?

 8. Spłata w walucie nie koliduje z dochodzeniem swoich prawa w sądzie. Obliczenia do pozwu są tylko bardziej skomplikowane..

  Kancelaria udostępnia powyższe treści i narzędzia edukacyjne nieodpłatnie (w ramach działalności probono) starając się poprawiać świadomość prawną społeczeństwa a szczególnie konsumentów. Korzystanie z nich nie rodzi żadnych obowiązków po stronie korzystającego.

  Zadzwoń
  +48 733 805 605
  Zadzwoń
  Przewiń do góry