fbpx

TESTAMENTY

Testament prawnik Poznań | Testament kancelaria Poznań

Testamenty

Testament można bez problemu napisać samemu lub udać się do notariusza (co z resztą radzimy) i tam go sporządzić. Do czego więc potrzebna jest pomoc kancelarii? Przede wszystkim doradzamy co w testamencie (w dowolnej formie) napisać aby jak najlepiej i co najważniejsze skutecznie została wykonana ostania wola spadkodawcy.

testament prawnik poznań

Dlaczego warto sporządzić testament u prawnika?

Wbrew pozorom to wcale nie takie łatwe. Dla niezorientowanego spadkodawcy przepisy prawa szykują wiele niespodzianek. Według obowiązujących przepisów wola spadkodawcy podlega znacznym ograniczeniom. Warto o tym wiedzieć oraz tak pokierować swoją sukcesja aby była ona najbliższa zamierzeniom. Powiemy Państwu jak to zrobić, doradzimy najlepsze rozwiązanie, możemy również sporządzić projekt testamentu lub innych dokumentów na potrzeby sukcesji.

Testament może być przedmiotem sporu

Działamy również z powodzeniem przy sprawach związanych z „obalaniem” testamentu w sporach pomiędzy spadkobiercami.

„Pan Adam sporządził testament w taki sposób aby było sprawiedliwie. Tak to sobie przynajmniej wyobrażał. Nie chciał rozdrabniać swojej nieruchomości więc jednemu z trzech spadkobierców ustawowych przeznaczył testamentem całą nieruchomość a pozostałym zapisał prawo użytkowania tej nieruchomości. Nikt nie był zadowolony kiedy testament został otwarty. Właściciel był blokowany przez użytkowników a użytkownicy nie chcieli ponosić kosztów związanych z nieruchomością, domagali się natomiast pożytków. Wszyscy skłócili się ze wszystkimi i czekają na wyrok sądu, który być może rozwiąże chociaż część problemów”

Czy taka była wola spadkodawcy?

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń
Scroll to Top