TESTAMENTY

Testamenty

Testament można bez problemu napisać samemu lub udać się do notariusza (co z resztą radzimy) i tam go sporządzić. Do czego więc potrzebna jest pomoc kancelarii? Przede wszystkim doradzamy co w testamencie (w dowolnej formie) napisać aby jak najlepiej i co najważniejsze skutecznie została wykonana ostania wola spadkodawcy.

Wbrew pozorom to wcale nie takie łatwe. Dla niezorientowanego spadkodawcy przepisy prawa szykują wiele niespodzianek. Według obowiązujących przepisów wola spadkodawcy podlega znacznym ograniczeniom. Warto o tym wiedzieć oraz tak pokierować swoją sukcesja aby była ona najbliższa zamierzeniom. Powiemy Państwu jak to zrobić, doradzimy najlepsze rozwiązanie, możemy również sporządzić projekt testamentu lub innych dokumentów na potrzeby sukcesji.

Działamy również z powodzeniem przy sprawach związanych z „obalaniem” testamentu w sporach pomiędzy spadkobiercami.

„Pan Adam sporządził testament w taki sposób aby było sprawiedliwie. Tak to sobie przynajmniej wyobrażał. Nie chciał rozdrabniać swojej nieruchomości więc jednemu z trzech spadkobierców ustawowych przeznaczył testamentem całą nieruchomość a pozostałym zapisał prawo użytkowania tej nieruchomości. Nikt nie był zadowolony kiedy testament został otwarty. Właściciel był blokowany przez użytkowników a użytkownicy nie chcieli ponosić kosztów związanych z nieruchomością, domagali się natomiast pożytków. Wszyscy skłócili się ze wszystkimi i czekają na wyrok sądu, który być może rozwiąże chociaż część problemów”

Czy taka była wola spadkodawcy?

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kalkulator Roszczeń Kredytu CHF

W zeszłym miesiącu uzyskaliśmy korzyść dla Naszych Klientów Frankowych na kwotę ponad 1,4 miliona złotych, ostatni wyrok przeciwko PKO BP to ponad 200.000 zł i unieważnienie umowy w sentencji wyroku! Zrób darmowy kalkulator i dowiedz się ile Ty możesz zyskać na sporze z bankiem
close-link
Przewiń do góry