Kredyty frankowe

Co zrobić mając wypowiedziany kredyt frankowy?

prawo nieruchomościRóżne banki w różny sposób traktują swoich niepłacących klientów. Nie znaczy to, iż któryś z banków nie wszczyna egzekucji i “zapomina” o długu. Prędzej czy później umowa kredytowa zostaje wypowiedziana a po nieudanych próbach polubownej windykacji sprawa trafia do sądu. Co wówczas należy zrobić?

Po pierwsze ODBIERAĆ KORESPONDENCJE!  Nie odbierane listów poleconych w żadnym razie nie rozwiązuje problemów. Zazwyczaj jedynym efektem nie odbierania korespondencji jest brak wiedzy co do działań stron przeciwnej. Co więcej jeśli są to pisma sądowe, to i tak po 14 dniach formalnie nastąpi skutek doręczenia i zaczną biec terminy przewidziane na działanie (np. czas na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty). Jeśli nie dotrzymamy przepisowych terminów to bezpowrotnie stracimy szanse na obronę.

Po drugie NIE CZEKAĆ BEZCZYNNIE! Wiedząc, iż ma się wypowiedziany kredyt, najlepiej skonsultować się z prawnikiem aby dowiedzieć się o wszystkich możliwych scenariuszach dalszego postępowania banku i być na nie gotowym. Oczywiście najlepiej wynająć od razu profesjonalnego pełnomocnika, znającego się na tematyce “frankowej” do obrony przed bankiem w sądzie. Jeśli kogoś nie stać to zawsze pozostaje wniosek o pełnomocnika “z urzędu”, po wykazaniu trudnej sytuacji materialnej.  Są też profesjonalne kancelarie, które  podejmują się też niektórych spraw “pro bono” czyli nieodpłatnie.

Po trzecie NIE REZYGNOWAĆ! Nie zależnie od stadium postępowania należy walczyć do końca. Zarzut abuzywności (z resztą nie jest to zazwyczaj jedyna droga do zwycięstwa) można skutecznie podnosić, na różnych etapach sprawy.  Może on być skuteczny w sprzeciwie od nakazu zapłaty ale również na etapie egzekucji można przy jego użyciu sporządzić powództwo przeciwegzekucyjne.  Jeśli Kredytobiorca rezygnuje i czeka bezczynnie na to co nastąpi to z całą pewnością poniesie wszystkie ujemne konsekwencje wszystkich wytoczonych przeciwko niemu postępowań. Jeśli się broni istnieje spora szansa na sukces i udowodnienie bankowi, iż kredyt frankowy był wadliwy a w konsekwencji nawet uwolnienie od zobowiązania.

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń

Kolejna wygrana Kancelarii w sprawie frankowej!

Dnia 28 lutego 2020 r. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu w imieniu naszego Klienta uzyskaliśmy zasądzenie kwoty ponad 88 tysięcy złotych z tytułu nieważności "umowy frankowej" mBanku z 2007 roku!
Czytaj więcej
close-link

Kalkulator Roszczeń Kredytów CHF

Udostępniamy BEZPŁATNY Kalkulator Roszczeń Kredytu Frankowego
 
close-link
Przewiń do góry