Wygrana sprawa Kancelaria Zandecki

Kolejne zwycięstwo z ING! Teoria dwóch kondykcji!

Szanowni Państwo,

Oczekując z niecierpliwością na marcową uchwałę Sądu Najwyższego, informujemy o kolejnym sukcesie Kancelarii w sporze z Bankiem!

Dobra passa w Sądzie Okręgowym w Katowicach trwa! W środę, tj. 17.02.21 r. Sąd Okręgowy w Katowicach zasądził na rzecz naszych klientów kwotę 261.901,40 zł oraz 34.907,19 CHF. Na rzecz Kredytobiorców zostało również zasądzone 8.217 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.

Pozew w przedmiotowej sprawie wpłynął do Sądu Okręgowego w Katowicach 2 stycznia 2019 r., cały proces w pierwszej instancji trwał nieco ponad dwa lata. W przedmiotowej sprawie przed Sądem Okręgowym w Katowicach odbyły się 3 rozprawy oraz trzy rozprawy w ramach pomocy sądowej przed Sądami Rejonowymi.

Sprawa dotyczyła umowy kredytu indeksowanego do kursu waluty obcej zawartej z ING Bank Śląski SA z grudnia 2008 r.

Na dzień wnoszenia pozwu Kredytobiorcy nie mieli spłaconego kapitału udostępnionego Im przy wypłacie. Sąd Okręgowy w Katowicach zasądził kwoty na rzecz naszych Klientów zgodnie z zasadą dwóch kondykcji. Pierwszym roszczeniem w przedmiotowej sprawie było “odfrankowienie umowy”, a drugim roszczeniem (ewentualnym) zapłata z tytułu nieważności umowy.

Sprawę prowadził mec. Jacek Zandecki przy wsparciu aplikanta radcowskiego Macieja Pewińskiego.

Metryka sprawy:

Sąd Okręgowy w Katowicach wyrok z dnia 17 lutego 2021 r.

Sygnatura akt: I C 5/19

Sędzia: SSO Katarzyna Zadora

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń
Przewiń do góry