fbpx
prawomocna wygrana SA Szczecin

Prawomocna wygrana z PKO w Szczecinie!

Kolejny raz bank  PKO BP pokonany prawomocnie!

Z wielka przyjemnością informuję,  o kolejnym sukcesie Kancelarii Zandecki w sporach frankowych! W dniu dzisiejszym  korzystny wyrok uzyskałem przed Sądem Apelacyjnym w Szczecinie. Występowałem w imieniu moich klientów w zakresie umowy Nordea Bank SA, zawartej na okres aż 40 lat.

Pełna wygrana z umowy  Nordea Bank!

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy rozstrzygniecie Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim, który  wyrokiem z dnia 2 marca 2022.r. :

  • ustalił,  że umowa  o kredyt mieszkaniowy Nordea – Habitat jest nieważna w całości.
  • zasądził od  Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego Spółki Akcyjnej z siedzibą w Warszawie na rzecz Powodów kwoty: 46 tysięcy złotych   oraz kwotę17 tysięcy  CHF  wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie.
  • zasądził ponadto od Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego Spółki Akcyjnej z siedzibą w Warszawie na rzecz Powodów kwotę 11. 817 zł  tytułem zwrotu kosztów procesu, w tym kwotę 10 800 zł (dziesięć tysięcy osiemset złotych tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

Sąd podzielił w pełni naszą argumentację prawną dotyczącą wad prawnych umowy o kredyt mieszkaniowy Nordea – Habitat z kwietnia 2007 r. Kwestionowaliśmy między innymi następujące zapisy umowne: § 11 ust. 2-3 COU  (wypłata środków z kredytu) oraz
§ 13 ust. 7 pkt 2-3 COU (spłata przedmiotowego kredytu).

 

Zarzut zatrzymania niezasadny!

Sąd Apelacyjny odmówił uwzględnienia zarzutu zatrzymania. W ustnych motywach wyroku sąd wskazał miedzy innymi , iż jego zdaniem Pozwany bank powinien skorzystać z zarzutu potracenia jako dalej idącego, co implikuje nadużycie prawa  przy korzystaniu z zarzutu zatrzymania.

Bezpłatny Kalkulator Roszczeń Kredytu Frankowego

Błyskawiczne tempo procesu!

Na uwagę zasługuje różnie błyskawiczne tempo procesu.  Pozew trafił do SO Gorzów w grudniu 2020 roku. Wyrok I instancji zapadł po roku i 4 miesiącach. Sąd Apelacyjny w Szczecinie  potrzebował tylko około 6 miesięcy na rozstrzygniecie sprawy a wyrok został ogłoszony od razu po zamknięciu rozprawy. Brawo!

Inne moje zwycięstwa z PKO BP z umowy z Nordea Bank

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi sukcesami w sporach frankowych dotyczących umów PKO BP w zakresie umowy Nordea Bank!

Prawomocna wygrana z umowy Nordea! 

Umowa Nordea nieważna!

Wygrana z PKO BP SA! Umowa z 2009 r.!

 

Sprawę prowadził radca prawny mec. Jacek Zandecki

 

Metryka sprawy:

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim Wydział I Cywilny

Wyrok z dnia 02.03.2022 r.

SSO Jolanta Rutkowska

sygnatura akt: I C 1215/20

Sąd Apelacyjny w Szczecinie Wydział I Cywilny

Wyrok z dnia 14.12.2022 r.

SSA Zbigniew Ciechanowicz

sygnatura akt: I ACa597/22

 

Nasze publikacje w prasie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń
Scroll to Top