fbpx

Znowu pokonałem prawomocnie mBank!

Prawomocne zwycięstwo w Poznaniu w procesie z mBank!

Miło mi poinformować  o kolejnym ostatecznym (prawomocnym) zwycięstwie w sporze z mBank!  Wyrok wydał Sąd Apelacyjny w Poznaniu a apelacja była wniesiona od wyroku SO Poznań.  Jak na razie znamy tylko ustne uzasadnienie wyroku, ale możemy z cała pewnością powiedzieć , iż SA Poznań podzielił argumenty Powodów, oddalając apelację banku w całości.

Potwierdzona wygrana w I instancji wobec mBanku!

Sprawa została wygrana przez Kredytobiorcy  w I instancji – Sąd zasądził na rzecz mojej klientki  ponad 57 tysięcy złotych i 26 tysięcy franków od mBank-u z powodu uznania za nieważną umowy kredytu hipotecznego indeksowanego do kursu waluty obcej. Umowa kredytowa została zawarta w 2008 roku. Również na rzecz Powoda zostały zasądzone w całości koszty procesu wynoszące 6417 zł.

Kolejna Nieważność umowy kredytowej mBank!

Sąd podzielił argumentację Kancelarii dotyczącą nieważności umowy kredytu hipotecznego indeksowanego do kursu waluty obcej. W pozwie podnoszone były różne podstawy prawne dotyczące nieważności. Między innymi był to: niedozwolony charakter klauzul umownych dotyczących wypłaty i spłaty kredytu odnoszących się tabel kursowych banku, przekroczenie granic swobody umów, naruszenie przez bank zasad lojalności kontraktowej, czy też np. jednostronne przerzucenie ryzyka kursowego na słabszą stronę kontraktu, czyli na konsumenta. Apelację od niniejszego rozstrzygnięcia złożył oczywiście mBank.

Sąd Apelacyjny oddalił apelację mBanku w całości!

Cieszymy się z kolejnego pozytywnego wyroku dla mojego klienta.. Zwłaszcza, że omawiane powództwo zostało przez Sąd uwzględnione praktycznie w całości. Nieważność umów kredytowych w walutach obcych jest orzekana coraz częściej. Szczególnie cieszy, iż Sąd Apelacyjny w Poznaniu wpisuje się konsekwentnie w linię orzeczniczą korzystną dla konsumentów.

 

Bezpłatny Kalkulator Roszczeń Kredytu Frankowego

 

Moje inne prawomocne wygrane:

 

Getin prawomocnie pokonany!

mBank prawomocnie pokonany!

Prawomocna wygrana z ING! – kredyt rozliczony, hipoteka wykreślona!

Prawomocna wygrana z PKO BP! Umowa Własny Kąt!

Prawomocna wygrana z Bankiem Millennium!

Bank BPH pokonany prawomocnie

 

Sprawę prowadził radca prawny Jacek Zandecki

 

 

Metryka sprawy:

 

I instancja Sąd Okręgowy w Poznaniu

XII Wydział Cywilny

Sygnatura akt XII C 1837/19

II instancja Sąd Apelacyjny w Poznaniu

I Wydział Cywilny

Sygnatura akt I ACa 796/21

SSA Małgorzata Gulczyńska
SSA Karol Ratajczak
SSA Maciej Rozpędowski – spraw

 

Nasze publikacje w prasie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń
+48 733 805 605
Zadzwoń
Scroll to Top