fbpx
Wygrana sprawa Kancelaria Zandecki

RBI prawomocnie pokonany. Umowa nieważna!

Raiffeisen Bank International AG z siedzibą w Wiedniu (RBI) prawomocnie pokonany!

Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym uzyskaliśmy kolejny prawomocny wyrok przeciwko Bankowi, tym razem pokonaliśmy Raiffeisen Bank International AG z siedzibą w Wiedniu (RBI).

Przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie odbyła się jedna rozprawa. Przed Jej terminem Bank wysłał do Naszych Klientów oświadczenie o skorzystaniu z prawa zatrzymania, które zostało uznane w wyroku przez Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Wyrokiem z dnia 2 listopada 2021 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie z powodu zgłoszonego przez Bank zarzutu zatrzymania zmienił wyrok I instancji poprzez oddalenie powództwa w zakresie odsetek zasądzonych w I Instancji oraz wzajemne zniesienie kosztów postępowania sądowego między stronami.

Oczywiście jako Kancelaria uważamy, iż  orzeczenie Sądu w zakresie nie przyznania  odsetek oraz w zakresie zniesienia kosztów nie jest rozwiązaniem prawidłowym, jest ono sprzeczne z założeniami modelu ochrony praw Konsumenta w EU.

W dniu wczorajszym zapadły u SSA Katarzyny Polańskiej-Farion 3 podobne wyroki, w których wygrali Kredytobiorcy, ale Sąd nie zasądził odsetek i kosztów postępowania na rzecz Kredytobiorców.

Więcej informacji przedstawimy po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia wyroku w sprawie.

Ostatnio niemal we wszystkich naszych sprawach Banki na chwilę przed rozprawą apelacyjną wysyłają do Naszych Klientów oświadczenia o skorzystaniu z prawa zatrzymania w zakresie wypłaconego kapitału. Wygląda na to, że staje się to powszechną praktyką (taktyką procesową) Banków w postępowaniu apelacyjnym.

Należy wskazać, iż obecnie orzecznictwo Sądów Apelacyjnych w zakresie uwzględniania przez Banki zarzutu zatrzymania nie jest jednolite.

Upraszczając całą sytuację, całość dochodzonych przez Nas (w pozwie) spłat poczynionych przez Kredytobiorców została utrzymana w mocy przez Sąd Apelacyjny, natomiast Bank w wyniku skutecznego zgłoszenia zarzutu zatrzymania otrzyma od Naszych Klientów kwotę wypłaconego kapitału.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi prawomocnymi wyrokami:

Getin prawomocnie pokonany!

mBank prawomocnie pokonany!

Prawomocna wygrana z ING! – kredyt rozliczony, hipoteka wykreślona!

Prawomocna wygrana z PKO BP! Umowa Własny Kąt!

Prawomocna wygrana z Bankiem Millennium!

Sprawdź swoją umowę! Skontaktuj się z nami!


  Sprawę prowadził mec. Jacek Zandecki przy wsparciu aplikanta radcowskiego Macieja Pewińskiego.

  Metryka Sprawy:

  Wyrok z dnia 2 listopada 2021 r.

  Sąd Apelacyjny w Warszawie

  I Wydział Cywilny

  Sygnatura akt: I ACc 573/21

  Sędzia: SSA Katarzyna Polańska-Farion

  Zobacz nasze publikacje na łamach prasy

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zadzwoń
  +48 733 805 605
  Zadzwoń
  Scroll to Top